AGENCJA CELNA

W AGENCJI CELNEJ Just in Time skomplikowane procedury zrobimy za Ciebie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, możemy zaoszczędzić Twój czas i zasoby.

Jako licencjonowana agencja celna, jesteśmy uprawnieni do przeprowadzania wszystkich formalności związanych z odprawą celną. Co więcej, dzięki bliskiej współpracy z urzędami celnymi, możemy zapewnić szybki i sprawnie przeprowadzany proces odprawy. 

Zdajemy sobie sprawę, że procedury celne mogą być skomplikowane i czasochłonne.

 

POSIADAMY SWOJE MIEJSCE UZNANE, A TO OZNACZA ŻE TOWAR KTÓRY PRZYWIOZŁEŚ DO ODPRAWY CELNEJ, NIE MUSI PRZYBYĆ BEZPOŚREDNIO DO URZĘDU CELNEGO, MOŻESZ DOKONAĆ ODPRAWĘ CELNĄ W EKSPORCIE I W IMPORCIE WŁAŚNIE W TYM MIEJSCU. 

Oznacza to, że Twoje towary mogą być przechowywane u nas, MIN. bez konieczności natychmiastowego przeprowadzenia odprawy celnej. To elastyczność, na którą zasługujesz.

Załatwiamy dla Ciebie takie trudne sprawy jak: 

  1. Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów do odprawy celnej.
  2. Przeprowadzenie odprawy celnej w Twoim imieniu.
  3. Organizacja przechowywania towarów w SKŁADZIE CELNYM.
  4. Doradztwo w zakresie kwestii celnych i podatkowych.

W AGENCJI CELNEJ
Just in Time, zadbamy o wszystko.

Możesz skupić się na tym, co dla Ciebie najważniejsze – prowadzeniu swojego biznesu. Z nami Twoje towary zawsze są w dobrych rękach. 

POMAGAMY ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY CELNE

#ZŁOŻONOŚĆ PROCEDUR CELNYCH

Każde państwo POZA UNIĄ EUROPEJSKĄ ma swoje specyficzne przepisy i procedury celne. Nawet jeśli przesyłasz ten sam towar do różnych krajów, musisz przestrzegać różnych procedur, co może być skomplikowane i czasochłonne. Dla przykładu, procedury celne przy imporcie towarów z Chin do Polski będą różnić się od procedur obowiązujących przy imporcie z USA czy z kraju UE. Nasza Agencja Celna Just in Time zna te różnice i potrafi sprawnie przeprowadzić cały proces, niezależnie od kraju pochodzenia towaru. 

#ZMIENIAJĄCE SIĘ PRZEPISY

Przepisy celne nie są stałe – zmieniają się wraz z polityką handlową, układami międzynarodowymi i innymi czynnikami. Przykładem może być sytuacja po Brexicie, kiedy firmy musiały dostosować się do nowych przepisów dotyczących handlu między Wielką Brytanią a krajami UE. Nasza Agencja Celna Just in Time jest na bieżąco z najnowszymi przepisami i jest gotowa do radzenia sobie z tymi zmianami. 

#RÓŻNE STAWKI CEŁ

Różne towary są objęte różnymi stawkami cła, które mogą się różnić w zależności od kraju IMPORTU, Z którego są wysyłane. Na przykład, samochód wysłany Z Brazylii może podlegać innej stawce cła niż ten sam samochód wysłany Z Kanady. Nasza Agencja Celna Just in Time z

#KLASYFIKACJA TOWARÓW

Każdy towar ma swój kod CN (Combined Nomenclature), który jest kluczowy dla określenia obowiązków celnych. Błędna klasyfikacja towaru może prowadzić do nieprawidłowych opłat celnych, co z kolei może spowodować problemy z UNIJNYM KODEKSEM CELNYM. Nasza Agencja Celna Just in Time pomaga w prawidłowej klasyfikacji towarów, co zapewnia płynność i zgodność procesów celnych.

#KONTROLA CELNA

Przesyłki międzynarodowe mogą być poddane kontrolom celnym, co może opóźnić dostawę towarów. W zależności od rodzaju towarów i kraju przeznaczenia, ryzyko kontroli celnej może być większe lub mniejsze. Nasza Agencja Celna Just in Time potrafi minimalizować ryzyko takich kontroli, przygotowując wszystkie niezbędne dokumenty i spełniając wszelkie wymogi celne. 

#ZWROTY CŁA

W niektórych przypadkach możliwe jest ubieganie się o zwrot cła, ale procedura jest skomplikowana i wymaga szczegółowej wiedzy na temat przepisów celnych. Nasza Agencja Celna Just in Time posiada kompetencje i doświadczenie w zarządzaniu procesami zwrotu cła, co pomaga naszym klientom odzyskać nadpłacone kwoty.

Nasza Agencja Celna pomoże pokonać granice

Zadzwoń pod numer +48 539 373 824 i opowiedz nam o swoim problemie celnym. Na pewno znajdziemy rozwiązanie.

AGENCJA CELNA Just in Time Logistics
ul. Ziemięcicka 20 42-677
Szałsza (koło Gliwic)

ac@JiTL.PL
Zobacz drogę na Google Maps >>

Close Search Window